Asociace společenské odpovědnosti

Je největší iniciativou společenské odpovědnosti (CSR) a Cílů udržitelného rozvoje (SDGs) od OSN v Česku. S jasnou vizí, aby se udržitelnost stala přirozenou součástí podnikání i fungování každé organizace v Česku. Hájí zájmy více než 460 členů z řad korporátního, neziskového, vzdělávacího i veřejného sektoru. Udílí unikátní ocenění za naplňování globálních cílů - Ceny SDGs. Pod hlavičkou Giving Tuesday rozvíjí kulturu dárcovství v Česku. Stojí také za společensky odpovědným e-shopem s udržitelnými dárky Nakup na Dobro.

***

Ceny SDGs

Ceny SDGs jsou světově unikátním oceněním za naplňování globálních cílů OSN. Za vznikem ocenění, které inspiruje celý svět, stojí Asociace už od roku 2017. Jsou skvělou příležitostí pro velké globální firmy, ale i malé a střední podniky z regionu, neziskové organizace, školy i města, aby ukázaly, jakým způsobem pomáhají svým podnikáním a činností aktivně naplňovat principy udržitelného rozvoje.

www.cenysdgs.cz

***

Giving Tuesday 

Giving Tuesday se po celém světě koná již od roku 2012. V Česku od roku 2016 pod hlavičkou Asociace společenské odpovědnosti. Během chvíle se Giving Tuesday stalo globálním dárcovským hnutím, které je poháněno jednotlivci, rodinami, neziskovými organizacemi, firmami a komunitami po celém světě. Miliony lidí se na Giving Tuesday vždy spojí, aby podpořili aktivity, kterým věří, a společenství, ve kterých žijí.

www.giving-tuesday.cz

***

Nakup na Dobro

E-shop s udržitelnými dárky a produkty, které pořídíte pro Dobro svoje, planety a hlavně stovky českých drobných podnikatelů, sociálních podniků a řady neziskových organizací. Každý nákup má navíc smysl také pro desítku zaměstnanců se zdravotním postižením, kteří se o chod tohoto unikátního e-shopu starají. Nakup na Dobro je jedním z prvních držitelů certifikace Udržitelný e-shop na Heureka.cz, což je znát i na zero-waste balení a bezplatné ekologické dopravě.

www.nakupnadobro.cz

***