O projektu

Na počátku byl nápad. Nápad zužitkovat odpad dřevovýroby jinak. Myslet v kruhu udržitelnosti neznamená tápat. A u koho by se s výchovou mělo začít než u dětí. Proto hlavní snahou bylo vytvořit produkty určené dětem. Nenásilnou formou naučit ty nejmenší z nás zacházet s odpadem a jak jsou přírodní zdroje pro nás cenné.

Z několika návrhů vznikl projekt s jasnou koncepcí pod jménem Didawood. Během jednoho roku se projekt rozšířil a transformoval pod zkrácený název, značku DWOOD.

***

"Vyrábět nám nestačí, chceme šířit myšlenku udržitelnosti dále."

***

V druhé polovině roku 2019, se spojila myšlenka udržitelnosti firmy EGOÉ kovo (kovocité) se zkušeností Moniky Lackové v oblasti designu produktů pro děti a handicapované. Několik návrhů se obratem vyvinulov projekt Didawood.

Hlavním zdrojem k realizaci tvorby je dřevěný odpadní materiál vznikající při výrobě produktů EGOÉ. Z úcty k přírodním zdrojům se snažíme rehabilitovat odpadní a zbytkový materiál pro vznik prvotřídních produktů.

Nezůstáváme však pouze u dřeva. Výroba prochází od svého zrodu vývojem. Výsledkem je spolupráce s dalšími českými firmami disponující zbytkovými i odpadními materiály, které využíváme pro tvorbu obalů, předloh a dalších nezbytných doplňků.

V roce 2020 se projekt rozrůstá o další kreativní duše. Grafickou dílnu UUtěrky, fotografa a kameramana Vojtěcha Vladára a marketingovou specialistku Lenku Durčákovou (Šeligovou),

Výsledkem tvoření jsou hry, hračky a didaktické pomůcky pro děti i dospělé.

Vyrobené HANDMADE z odpadů a zbytků.

Produkty se špetkou EDUKACE.

Hry a hračky, CO MYSLÍ EKOLOGICKY. Bez obalu, ZERO WASTE!

Výrobky v duchu UDRŽITELNOSTI !