Monika Lacková

Miluje umění a design. Díky mamince pracující ve stacionáři, si skrze děti velice brzy uvědomila jakou hodnotu má lidský život a jak důležité jsou každodenní drobné radosti.

Tvoří a navrhuje funkční hračky pro děti i dospělé.

Baví jí výzvy a rozjíždění nových projektů. Proto se s nadšením vrhla do budování značky Didawood, stojící na základech udržitenosti. Monika stojí nejen u návrhů a skic. Projekt vnímá jako komplexní balíček zahrnující design, výrobu, marketingovou strategii i obchod. Obdivuje originální tvorbu šikovných lidí a nebojí se zapojovat do výroby produktů i externí kreativce. 

Je hnacím motorem celého týmu Didawood.

Více o Monice zde.

Monika Lacková (1982) vystudovala Vysokou školu umělecko průmyslovou v Praze obor design výrobků. Její estetické cítění ovlinila zahraniční stáž ve Švédsku, kde se inspirovala neprvoplánovou krásou v umění i designu. Během svého studia navrhovala pro nevidomé "Design do tmy" i pro děti s autismem "Kolekce piktogramů a procesních schémat". Pracovní začátky jsou svázány s interiérovými studii, kde si upevňovala získané dovednosti. Klíčovým zaměstnáním se stala firma Benjamín, která jí umožnila navrhovat produkty pro děti, dala jejím nápadům konkrétní podobu a budoucím krokům směr. Později s kolegyní založila e-shopy, věnující se dětským pomůckám a hračkám. Díky těmto a jiným zkušenostem se následně pustila do spolupráce s kovocité. Z myšlenky udržitelnosti se stal projekt a z projektu značka Didawood.

Práce Moniky pro Didawood