Bez obalu FM

Máme naskladněno! Prodej zahájen.

***

Jmenuji se Lucka a zastupuji neziskovou organizaci Laudato si, z.s., která si dala za cíl chránit ohrožené ekosystémy naší planety. Jedním z našich projektů je bezobalový obchod ve Frýdku-Místku.  Obchod jsme převzali v roce 2018 a od té doby se jej snažíme rozšiřovat jak do sortimentu, tak i do služeb zákazníkům.

Inspirace přišla už před lety, kdy jsme s manželem hodně cestovali, a v asijských zemích nás doslova ohromilo jednak vypalování primárních pralesů a nekonečné plantáže palem olejných (další projekt naší nezikovky – boj proti palmovému oleji), tak i množství plastového nepořádku, jak na plážích, tak  i ve městech. Bohužel nárustu plastových odpadků jsme si všimli i v ČR, takže jsme se rozhodli žít tak, abychom vytvářeli co nejméně odpadu. Provozování bezobalového obchodu pak bylo dalším krokem. Motivací bylo umožnit a zjednodušit bezodpadový život i dalším lidem.

Kromě manžela Tomáše mi s obchodem nyní pomáhá celý tým – provozní Katka, a prodavačky Míša a Simča.

***

Naše produkty si můžete objednat i v klidu domova. Minulý rok jsme zprovoznili eshop, na kterém si mohou objednat bezobalové produkty lidé nejen z okolí Frýdku-Místku.

Objednat si můžete zde.

***

V naší prodejně nabízíme potraviny v konvenční i bio kvalitě,  produkty z farmy i rostlinné alternativy. Velká část produktů pochází z České republiky nebo dokonce z nedalekého okolí Frýdku-Místku. Nákupem tak pomůžete nejen snížit ekologickou zátěž odpadů, ale také podpoříte lokální produkci potravin. V naší sekci Zerowaste najdete bohatý výběr opakovatelně použitelných produktů, které můžete zaměnit za ty běžně používané jednorázové – např. láhve, kelímky, brčka, ubrousky, pytlíky atd.

Dále nabízíme stáčenou a sypanou drogerii, a velký výběr přírodní kosmetiky ve vratných, nebo ekologicky šetrných obalech.

Více naleznete na stránkách zde.

Kontaktní informace:

Kamennou prodejnu najdete na adrese:

Radniční 1234
738 01 Frýdek - Místek

Otevírací doba prodejny:
PO: 8 – 17
ÚT: 8 – 17
ST: 8 – 18
ČT: 8 – 18
PÁ: 8 – 17
SO: 9 – 14

info@bezobalu.cz

+ 420 608 063 100

***

Jste bezobalová prodejna a ještě jsme vás nestihli oslovit? Můžete zavolat +420 737 282 783 nebo nám napsat a my vám poskytneme aktuální informace o spolupráci.