GOLF KROKET se symboly

Design MgA. Monika Lacková, návrh vaku dílna UAX.

Určeno pro 2 a více hráčů.

Rádi se potulujete po venku a hledáte zábavu pro vás i vaše děti? Něco bychom pro vás měli.

Něco si nechává říkat Golf kroket. Zábava na celé odpoledne! Hra s dotaženými a svižnými pravidly. Hra, kterou jednoduše sbalíte do vaku či tašky a vydáte se s ní klidně na konec světa. Strategický rodinný souboj může začít! 

Podstata hry

Golf kroket je jednodušší variantou asociačního kroketu. Hraje se se stejným vybavením. Hlavním principem hry je projíždění koulí vytyčenými brankami. Pravidla jsou snazší a jednotlivé hry časově méně náročné. Díky tomu se stal golf kroket pro hráče i diváky velmi populární, a to ne jenom v zahraničí, ale i v Česku!

Branky a kolík se rozmístí v souladu s nákresem z pravidel hry. Hru proti sobě hrají 2 strany. Specifickými údery holí koule projíždí brankami. Hůl si mohou spoluhráči navzájem půjčovat. Hráč během úderu musí použít pouze koncové plochy kladiva hole. Úder musí být slyšitelný a nesmí být „tahaný“. Hra končí ve chvíli, kdy jedna strana dosáhne 7 bodů.

Pravidla Golf kroketu na míru byla vytvořena panem Tomášem Vrtným největším znalcem pravidel kroketu v ČR a členem disciplinární a rozhodčí komise Asociace Českomoravského kroketu (AČMK)

Vybavení pro hru

Základním vybavením golf kroketu je hůl, branky, kolík a koule. To vše si můžete zakoupit nejen v již definovaných kompletních sadách (s jednou nebo dvěma holemi), ale také samostatně. Tahle možnost se nabízí pro ty, co chtějí rozšířit své hráčské řady či si hru jinak vylepšit. Každý z prvků hrací sady je narvržen z ušlechtilých materiálů prvotřídní kvality. 

HŮL je vyrobena z tropického dřeva jatoby, jehož charakterizuje tvrdost. Díky tomu je hůl i váhově těžší než standardní dřeviny. Váhou kladiva tak úder lze lépe korigovat a pomocí rysky kouli správně zacílit. Váhové rozložení hole posouvá úroveň hry na poloprofesionální úroveň.

BRANKA je kombinací dřeva jatoby a nerezových trnů. Branka je akorát úzká, aby nenudila profesionály, ale zároveň nedemotivovala začínající hráče. 

KOLÍK je vyroben z jatoby a nerezových trnů. Hroty kolíku i branky umožňují snadné zapíchnutí do země.

KOULE jsou vyrobeny z evropské dřeviny akátu. Dřevo je díky své houževnatosti a tvrdosti těžké, vhodné pro dobrý odpal. Symbol na kouli je umístěn na 2 stranách, aby byl při hře dobře rozeznatelný. Díky tomu, že se produkty vyrábí máloseriově, vzniká prostor pro limitované edice piktogramů - symbolů.

Přejete si tašku nebo vak?

VAK z šicí dílny UAX je součástí každé naší vytvořené sady. Je vyroben z nepromokavého, ale prodyšného materiálu. Obsahuje chrániče na hroty a pás ke stažení branek, které se do vaku vkládají.

TAŠKA přes rameno, navržená Kateřinou Vavrouškovou, standardně není součástí balení. Kroket si lze nakombinovat samostatně a tašku si k němu vybrat z několika barevných variant. Předností tašky je dno z překližky, jako ochrana špičatých hrotů branek a kolíku. Uzamykatelná kapsička s nepromokavými zipy na návod či jiné drobnosti.

Produkt vám nabízíme ve 2 sadách. První sadu s 1 holí, 6 brankami, 1 kolíkem, 4 koulemi, vakem a návodem s pravidly hry.  Druhou sadu se 2 holemi, 6 brankami, 1 kolíkem, 4 koulemi, vakem a návodem s pravidly hry. Jednotlivé prvky si lze nakombinovat i samostatně.

Hůl, branky a kolík jsou vyrobeny z tropického dřeva jatoby. Tato dřevina se vyznačuje vysokou tvrdostí a dlouhou životností, rozmanitostí barev ve škále od žluté až po tmavě červenou barvu. Koule jsou vyrobeny z lepeného akátu. Vše je natřeno vrstvičkou oleje, která chrání dřevo před zešednutím a zamezí případnému vzniku trhlinek. Vak je vyroben ze 100% polyesteru/PES. Návod z recyklovaného papíru.

Vše je vyrobeno HANDMADE, v malých sériích.

Hra podléhá certifikaci.

Vyrobeno v České republice.

Návod s pravidly hry