Kateřina Vavroušková

Ateliér pro.story není pro ni jen místo, kde se náhodně setkávají lidé s inspirací a chutí tvořit, ale kde se realizuje. Navrhuje tašky, batohy, kabelky a doplňky z textilu a kůže pod označením Cover.  Pracovní část ateliéru poskytuje podmínky pro zhmotnění představ do konkrétního produktu. Showroom je naopak místo, kde se setkává s inspirativními lidmi, kteří ji kladou otázky nabo dávají zajímavé odpovědi v oblasti designu, výtvarného umění, řemesla, ekologie.

Pro.story nabízí vhled do československého designu a rehabilitují význam slova, které v sobě zahrnuje kromě atraktivního vzhledu i funkci, technologii, zručnost a promyšlenou řemeslnou práci.

Více o Kateřině zde.

Kateřina Vavroušková (1977) narodila se ve Zlíně. Po Střední průmyslové školy kožařské pokračovala ve studiu textilního výtvarnictví v Brně a Uměnovědy na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity. Její profesní dráha se dělila mezi praktikovaní textilního designu u tvorby filmových a divadelních kostýmů a produkování kulturních akcí. Po deseti letech strávených v zahraničí se vrátila do Zlína a pracuje jako textilní designér pro firmy Egoe life, Egoe Nest a Egoe Move. Paralerně tvoří pod svoji značkou cover a podílí se na vedení kreativního ateliéru a showroomu pro.story ve Zlíně.

V současnosti hledají s Didawoodem možnosti jak prakticky a esteticky, uplatnit odpadní materiál na tašky pro uskladnění sportovního náčiní.   

Vytvořeno Kateřinou pro Didawood