Psaníčko Tvary

Design konceptu a grafická podoba Monika Lacková, předlohy a texty dílna UUtěrky,

Nalepuj - dokresluj - vymýšlej – hraj si!

Připravili jsme si pro tebe psaníčko, ale dopisy v něm nehledej. Uvnitř najdeš výtvarnou sadu, která skrývá 20 textilních tvarů:  kruh, čtverec, obdelník, trojúhelník.
Určitě ti nemusíme říkat, jak si s nimi správně hrát, protože nejlepší nápad se ti právě rodí v hlavě. Nooo ..., ale pár tipů přeci jen přihrajeme. Kdyby náhodou.

Tvary jsou vyrobeny ze zbytků látek, proto každé psaníčko je originálem v kombinaci barev. Obal z papíru, ZERO WASTE, tištěno ekologickými barvami.

***

Naš tip

* Poskládej si svého textiláka, domek nebo rovnou velkoměsto! Látka se také může nalepovat na papír, dřevo, další látku atp.

* Můžeš zkusit skládat tvary různě přes sebe, aby ani místečko nezůstalo bílé. Po přilepení vznikne mozaikový obrázek, příjemný na dotyk - hotový plyšák.

Co je k tvorbě potřeba?

Připrav si výkres A4, lepidlo, měkkou tužku, pastelky, možná i nůžky a hurá na to.

***

1. DOKRESLOVAČKA

Poskládej si z tvarů dům, stromy, květiny, ptáčky, traktor, auto, panáčka nebo loďku na moři. Jednotlivé tvary nalep na papír a obrázek podle potřeby
dokresli tužkou.

2. TEXTILÁK

Z tvarů vyskládej panáčka a části obličeje vystřihni z nepoužitých látek. Vše nalep na papír.

3. MOZAIKA

Zaplň celý prostor papíru textilními tvary tak, aby se nepřekrývaly, ale hezky na sebe navazovaly. Vzniknou ti bílá místa. Volné plochy vybarvi, aby ani kousek nezůstal prázdný.

4. ZÁLOŽKA DO KNÍŽKY

Nejprve si na papír do řady vyskládej několik tvarů. Pak je nalep a celek vystřihni. Pro zpevnění nalep na opačnou stranu papíru stejné tvary.

5. ARCHITEKTURA VELKOMĚSTA

Celou plochu papíru zaplň stavbami, které postavíš  z přiložených tvarů textilu. Anebo vytvoř jeden velký dům. Nakonec můžeš dokreslit obyvatele ... budou to
 lidi? Psi? Kočky nebo ryby?

Vše je vyrobeno HANDMADE, v malých sériích.

V balení naleznete 4 druhy tvarů po 5 ks. Papírové balení je součástí výrobku a slouží jako návod a předloha.

Výtvarný set. Doporučujeme dětem od 3 let.

Vše včetně obalu je vyrobeno v České republice.