Švihadlo pro děti

Design švihadla Monika Lacková, grafická podoba kartičky UUtěrky.

Švihej s Dwood

Skákání přes švihadlo je zábava pro všechny děti a to bez rozdílu věku a fyzické kondice. Může jej používat nejen malý začátečník, ale i zdatný sportovec. Délka šňůry je 2,5 m a je nastavitelná.

Doporučujeme pro děti do výšky 146 cm.  

Testováno odborníky na kondiční i freestyle skákání přes švihadlo. 

Rukojeti švihadla jsou vyrobeny z odolného tropického dřeva Jatoby. Pro nejrychlejší švih jsme vybrali polyesterovou šňůru s výplní.

***

Začni skákat!

Švihadlo je skvělá zábava, která zlepšuje nejen fyzickou kondici, ale přispívá i k rozvoji motoriky. Malí skokani svými pohyby zlepšují fungování levé a pravé mozkové hemisféry

Co se v mládí naučíš, ve stáří jako když najdeš.

Ten kdo skáče, má silné a zdravé kosti. Díky skákání si udržíš pevnou kostru, za což ti tělo poděkuje dnes i za deset let. Při skákání posiluješ svaly, ale i kosti, rozvíjíš jejich hustotu a sílu.Skokani si hrají, skvěle se baví a mnohdy ani netuší, že si přitom budují také skálopevné kotníky, klouby a šlachy.

Něco málo z historie švihadla

Už ve starém Egyptě se používaly provazy spletené z bylin a konopí, které sloužily ke skákání pro zábavu. V roce 1907 bylo švihadlo součástí her žáků na 5. sokolském sletu. V 60. letech se stalo skákání přes švihadlo populární venkovní zábavou. V roce 1965 v průběhu 3. spartakiády předvedla učňovská mládež cvičení se švihadly. Dnes existuje sportovní kategorie „rope skipping“, kde hraje švihadlo hlavní roli.

***

Vše je vyrobeno HANDMADE, v malých sériích.

V balení naleznete švihadlo se 2 rukojeti. 

Sportovní pomůcka. Doporučujeme dětem od 4 let.

Vše včetně obalu je vyrobeno v České republice.