U kaštanu bez obalu

Naskladňujeme 22.10. 2021

***

Jmenuju se Lucka, jsem matka dvou dětí a velmi mi záleží na tom, v jakém světě budou oni a jejich děti jednou žít. Otevřít si bezobalový obchod pro měl byl jednak způsob, jak udělat z mého pohledu a v rámci mých možností maximum právě pro budoucnost mých dětí v rámci ochrany životního prostředí. A jednak jsem si tak splnila svou touhu po tom, trávit pracovní dobu něčím, co mě bude skutečně naplňovat a dávat mi smysl!

Občas slýchám poznámky o tom, co je těch našich „pár“ ušetřených obalů z domácností oproti průmyslu, zdravotnictví apod. … Ale já zastávám názor, že začít se musí odspodu. Že je třeba přivést na „zelenou“ cestu co nejvíce lidí – jednotlivců – a ti pak budou své postoje promítat do svého okolí, do svého světa a šířit je dál.

A hlavně – děti jsou ti, na kterých v tomto směru záleží! To jim je třeba ukázat, co je důležité a co oni můžou udělat pro to, aby byl náš svět lepší. Když vštípíme mladé generaci, že na Zemi záleží, to oni budou jednou zakládat nové firmy a nová odvětví. A pokud oni budou chápat to, že není žádná planeta B, pak jsme se dostali právě odspodu výš a svět se tak pomalu může měnit v lepší místo k životu 🙂

Děkuju, že do toho jdete s námi 💚

***

Co u nás najdete

V naší bezobalové prodejně si můžete nakoupit do vlastních nebo vratných obalů širokou škálu jak trvanlivých tak čerstvých potravin. Od poctivého celozrnného pečiva přes mléčné i masové výrobky přímo z farmy, lokální výrobky jako kvašená zelenina, sirupy a džemy, čaje, med, čerstvě upraženou kávu … až po běžné potraviny do vašeho špajzu, které nám dovážejí dodavatelé ve velkoobjemových a vratných obalech. Dále nabízíme drogerii na váhu a přírodní kosmetiku rovněž ve vratných obalech či do vlastního 😉 V neposlední řadě si u nás vyberete spoustu užitečných pomocníků do eko domácností, které vám nahradí ty jednorázové!

Více naleznete na stránkách zde.

Kontaktní informace:

Kamennou prodejnu najdete na adrese:

Ratibořská 111/115
747 05 Opava

Otevírací doba prodejny:
PO: 8:30 – 12   13 - 17
ÚT: 8:30 – 12   13 - 17
ST: 8:30 – 12   13 - 17
ČT: 8:30 – 12   13 - 17
PÁ: 8:30 – 12   13 - 17
SO: 8:30 – 11:30

obchod@ukastanubezobalu.cz

 +420 775 883 526

***

Jste bezobalová prodejna a ještě jsme vás nestihli oslovit? Můžete zavolat +420 737 282 783 nebo nám napsat a my vám poskytneme aktuální informace o spolupráci.