Golf kroket UAX s kreslenými postavičkami

Design Monika Lacková, grafické zpracování kreslených obrázků Radek Leskovjan, návrh vaku dílna UAX.

Určeno pro 2 a více hráčů.

Kroket zdobený hravými a veselými kreslenými postavičkami. Zahradní hra, která potěší děti i dospělé.

Golf kroket je zábava na celé odpoledne! Hra s dotaženými a svižnými pravidly. Hra, kterou jednoduše sbalíte do vaku či tašky a vydáte se s ní klidně na konec světa. A aby to nebyla nuda a kroketové koule s holí jste od sebe bezpečně a pohodlně rozeznali, grafický designér firmy UAX, Radek Leskovjan, navrhl zdobení jednotlivých hracích elementů ručně kreslenými obrázky, které potěší děti i dospělé svým hravým a veselým designem. 

Zodpovědnost s ohledem k životnímu prostředí, přírodě a lidem spojila dvě české výrobní firmy, a to Kovocité a firmu UAX. Základní myšlenkou celé tvorby je využít zbytkový - odpadní materiál, vznikající při výrobě, na maximum a povýšit ho na věc užitkovou.

Podstata hry

Golf kroket je jednodušší variantou asociačního kroketu. Hraje se se stejným vybavením. Hlavním principem hry je projíždění koulí vytyčenými brankami. Pravidla jsou snazší a jednotlivé hry časově méně náročné. Díky tomu se stal golf kroket pro hráče i diváky velmi populární, a to ne jenom v zahraničí, ale i v Česku!

Branky a kolík se rozmístí v souladu s nákresem z pravidel hry. Hru proti sobě hrají 2 strany. Specifickými údery holí koule projíždí brankami. Hůl si mohou spoluhráči navzájem půjčovat. Hráč během úderu musí použít pouze koncové plochy kladiva hole. Úder musí být slyšitelný a nesmí být „tahaný“. Hra končí ve chvíli, kdy jedna strana dosáhne 7 bodů.

Pravidla Golf kroketu na míru byla vytvořena panem Tomášem Vrtným největším znalcem pravidel kroketu v ČR a členem disciplinární a rozhodčí komise Asociace Českomoravského kroketu (AČMK)

Vybavení pro hru

Základním vybavením golf kroketu je hůl, branky, kolík a koule. To vše si můžete zakoupit nejen v již definovaných kompletních sadách (s jednou nebo dvěma holemi), ale také samostatně. Tahle možnost se nabízí pro ty, co chtějí rozšířit své hráčské řady či si hru jinak vylepšit. Každý z prvků hrací sady je narvržen z ušlechtilých materiálů prvotřídní kvality. 

HŮL je vyrobena z tropického dřeva jatoby, jehož charakterizuje tvrdost. Díky tomu je hůl i váhově těžší než standardní dřeviny. Váhou kladiva tak úder lze lépe korigovat a pomocí rysky kouli správně zacílit. Váhové rozložení hole posouvá úroveň hry na poloprofesionální úroveň.

BRANKA je kombinací dřeva jatoby a nerezových trnů. Branka je akorát úzká, aby nenudila profesionály, ale zároveň nedemotivovala začínající hráče. 

KOLÍK je vyroben z jatoby a nerezových trnů. Hroty kolíku i branky umožňují snadné zapíchnutí do země.

KOULE jsou vyrobeny z evropské dřeviny akátu. Dřevo je díky své houževnatosti a tvrdosti těžké, vhodné pro dobrý odpal. Symbol na kouli je umístěn na 2 stranách, aby byl při hře dobře rozeznatelný. Díky tomu, že se produkty vyrábí máloseriově, vzniká prostor pro limitované edice piktogramů - symbolů.

Přejete si tašku nebo vak?

VAK z šicí dílny UAX je součástí každé naší vytvořené sady. Je vyroben z nepromokavého, ale prodyšného materiálu. Obsahuje chrániče na hroty a pás ke stažení branek, které se do vaku vkládají.

TAŠKA přes rameno, navržená Kateřinou Vavrouškovou, standardně není součástí balení. Kroket si lze nakombinovat samostatně a tašku si k němu vybrat z několika barevných variant. Předností tašky je dno z překližky, jako ochrana špičatých hrotů branek a kolíku. Uzamykatelná kapsička s nepromokavými zipy na návod či jiné drobnosti.

Produkt vám nabízíme ve 2 sadách. První sadu s 1 holí, 6 brankami, 1 kolíkem, 4 koulemi, vakem a návodem s pravidly hry.  Druhou sadu se 2 holemi, 6 brankami, 1 kolíkem, 4 koulemi, vakem a návodem s pravidly hry. Jednotlivé prvky si lze nakombinovat i samostatně.

Hůl, branky a kolík jsou vyrobeny z tropického dřeva jatoby. Tato dřevina se vyznačuje vysokou tvrdostí a dlouhou životností, rozmanitostí barev ve škále od žluté až po tmavě červenou barvu. Koule jsou vyrobeny z lepeného akátu. Vše je natřeno vrstvičkou oleje, která chrání dřevo před zešednutím a zamezí případnému vzniku trhlinek. Vak je vyroben ze 100% polyesteru/PES. Návod z recyklovaného papíru.
Vše je vyrobeno HANDMADE, v malých sériích.
Hra podléhá certifikaci.
Vyrobeno v České republice.

Návod s pravidly hry